YKS TYT Kampı Ankara

Kamp Hizmetleri (Fizik, Kimya ve Matematik)

Öğrencilerin korkulu kabusu nedir?

Fizik, kimya ve matematik üçlüsü…

Peki bu kabusu tatlı bir rüyaya çevirecek olan kimdir?

Elbette Odtülüler Eğitim Kurumu!

Odtülüler Eğitim Kurumu; algılanması, öğrenilmesi ve geliştirilmesi zor olarak bilinen fizik/kimya/matematik dersleri için özel kamplar düzenler. Öğrencilerin motivasyonunu pekiştirmek ve grup bilincini aşılamak için sürdürülen bu kamplarda, 10-12 kişilik sınıflar yer alır. Kamp hizmetleri sayesinde öğrenciler hem özel olarak profesyonel eğitim desteği alır hem de ortak amaç doğrultusunda grupla hareket etme hissini yaşar. Ortak paydada birleşen genç bireyler, sorumluluk duygusunu ve başarı bilincini çok daha hızlı bir şekilde Fizik/kimya/matematik kamplarının programları yaz ve kış olmak üzere farklılıklar gösterir. Aynı şekilde öğrencilerin uygun olma durumuna göre de kurs programları ortak bir düzlemde hazırlanır. Öğrenciler, alanında uzman eğitimciler yardımıyla uygulamalar çerçevesinde ders işleyişine geçer. Konularla ilgili soru çözümleri, kontroller ve daha pek çok uygulama; Odtülüler Eğitim Kurumunun kamplarında öğrencilere sunulmaktadır.

Fizik/kimya/matematik kampları sayesinde öğrenciler bilgiyi taze, hızlı ve direkt şekilde almış olur. Korkutucu dersler, yaşıtlarıyla gerçekleştirilen ortak uygulamalar ve profesyonel eğitim teknikleri sayesinde keyifli bir öğretim sürecine dönüşür. Grup bilinciyle çabalamayı öğrenen öğrenci, bilgilerini daha kalıcı bir biçimde sindirir ve bu da bilgilerin silinmesini güçleştirir. Takıldığı konularda hızlıca ulaşabildiği öğretmenleri sayesinde anlık destek alır ve başarı yolculuğunda daha etkin şekilde yol alınır.

Odtülüler Eğitim Kurumu kamplarına katılan öğrenciler, grup içinde toplu hareket etmeyi öğrenirken aynı zamanda kendi başarı haritasını da çizmeyi öğrenir. Kamplarda ortam tamamen öğrencinin çalışması ve konsantre olması
için özel olarak hazırlanır. Sessiz, yalıtılmış ve huzurlu bu ortamlarda öğrencinin ders çalışması ile ilgili tüm engeller önünden kaldırılır. Öğrenci gruplarıyla yaratılan sinerji neticesinde öğrenme süreci keyifli hale gelen bireylerin,öğrenme hızı da artış gösterir.

Fizik/kimya/matematik kamplarına; bu dersleri sevmeyen, yardım almadan başarı sağlamakta zorluk çeken, soru çözümünde destek isteyen, çalışma stratejilerini öğrenmeye ihtiyaç duyan, farklı uygulamalarla deneyim kazanmak
isteyen her öğrenci güvenle katılım gösterebilir. Her seviyeden öğrenci;
Odtülüler Eğitim Kurumunda eşit, profesyonel ve kaliteli bir eğitim süreci yaşar.Sonrası ise yalnızca başarı merdivenlerini hızlıca çıkmaktan ibarettir.