Veli Bilgilendirme Sistemimiz Hakkında Genel Bilgiler

Başarı her öğrencinin hayalidir…
Veliler ise hayallerden önce gerçek verilere ihtiyaç duymaktadır…
Odtülüler Eğitim Kurumu, eğitim alanındaki başarıyı gerçekçi analizler ve verilerle sunmayı hedeflemektedir. Velilerin öğrencilerle ilgili tüm bilgilere eksiksiz biçimde erişimi sağlanır. Butik dershane profiliyle eğitim sunan Odtülüler Eğitim Kurumu, öğrencilere ve velilerine ev ortamında hissedebilecekleri konforu sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. Kurum yöneticileri ve alanında uzman öğretmenler ile sürekli ve yüz yüze iletişim kurma ayrıcalığını yaşayan öğrencilerin motivasyonu ve başarı oranı yükselmektedir.
Odtülüler Eğitim Kurumu, her öğrencinin kendini özel hissedebildiği huzurlu eğitim anlayışıyla alanında lider isim olmayı sürdürmektedir. Eğitimde temel önceliğin dershane değil sürecin neticesi olduğuna inanarak, bilgilendirme aşamasının önemine inanmaktadır. Bu bilinç doğrultusunda öğrencilerinin eksikliklerini ve başarılarını veliler ile görüşen öğretmenler, sağlıklı bir eğitim süreci gerçekleştirmektedir.
Öğrencilerin ders çalışma şekli, dershane deneme sınavı sonuçları, ödev takipleri ve konu analizleri veliler ile paylaşılır. Bu sayede öğrencinin eksiklikleri önceden tespit edilerek zaman kaybının önüne geçilir. Öğrencilerin devamsızlık durumları ve kaydettiği aşamalar, nesnel veriler eşliğinde velilere iletilir. Böylece hem velilerin zihnindeki sorulara cevaplar sağlanır, hem de öğrencinin eğitim sürecinin kontrollü ilerlemesi sağlanır.
Odtülüler Eğitim Kurumu olarak velilerimizden beklentimiz ise; öğrencilere huzurlu ve sevgi dolu bir ev yaşamı sağlanmasıdır. Bu ortam ise; planlı ve düzenli bir çalışma odası hazırlanması, ev içinde kitap okuma saatlerinin gerçekleştirilmesi ve çalışmaların takip edilerek öğretmenlere bildirilmesi ile mümkündür. Böylece öğrencilerin kendilerine güvenmesi sağlanarak motivasyonları artırılır. Karşılıklı etkileşim halinde başarı ise kaçınılmaz hale gelmektedir.
Başarı yolculuğunda birlikte ilerlemek ümidiyle…