Kurumumuzdaki Disiplin Uygulamaları Hakkında

Kurumumuzda Disiplin Uygulamaları
Derse geç gelen öğrenci derse alınmaz, bir sonraki dersi kütüphanede ders çalışarak bekler.
Derse geç gelen öğrenciye o dersin branş öğretmenleri tarafından ceza ödevleri verilir.
Ödev yapmayan öğrenci, yapmadığı ödevlerini tamamlamak için ders bitiminde eve gönderilmez. Kurumda ceza ödevlendirmesine kalır. ödevlerini tamamladıktan ve öğretmeninden onay aldıktan sonra eve gidebilir.
Geç kalma ya da ödev yapmama alışkanlığını devam ettiren öğrencilerin birebir etütleri 1-2 hafta aralığında iptal edilir.
Cep telefonları ilk ders toplanarak ders bitimine kadar kilitli dolaplarda saklanır. önemli bir durumda veli, öğrenciye kurumu srayarak ulaşabilir.
Cep telefonunu teslim etmeyen öğrenciler önce uyarılır. Uyarılara uymayan öğrencilerin telefonlarına 1-4 hafta süresince velinin bilgisi dahilinde el konulur.
Derslere sık sık devamsızlık yapan, verilen ödevleri yapmayan, sınavlara girmeyen, rehberlik çalışmalarına katılmayan öğrencilerin öğretmenler kurulu ve yönetim kararıyla dershaneden ilişiği kesilir.
Her öğrenciye disiplin kurallarıyla ilgili sözleşme yapılır. Sözleşme kurallarına uymayan öğrenciler disiplin kural gereği önce dershaneden uzaklaştırılır. Kurallara uymama hali devam ettiği takdirde de sözleşmesi iptal edilerek kayıt iptali yapılır.