Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılır?

Meslek Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?
Meslek seçimi gelecek için önemli bir konudur. Geleceğe iyi bir yatırım yapmak istiyorsak eğer bunun için meslek seçimi çok önemli bir faktördür. Refah bir hayat sürdürebilmek için meslek seçimlerimizi önemli ve dikkatli seçilmesi gerekir. Bunun hakkında donanımı ve öğretmen kadrosuyla meslek seçimi nasıl yapılmalıdır sorusuna doğru yanıt veren Odtülüler dershanesi bu konuda hakkında bilgiye sahiptir.

Doğru meslek seçimi için yönlendiriyoruz
Odtülüler dershanesi kurumu bireysel koçluk ve danışmanlık uygular. Öğrencileri yakından takip ederek onların hayalinde olan mesleklere yönlendirir. Evde nasıl ders çalışmaları gerektiğini gösteren eğitimler vererek evde de verimli bir ders çalışma ortamının sağlanmasına yardımcı olur. Öğrencilerine daha iyi bir eğitim sistemine alıştırmak adı altında onları yaz kampı uygulamasıyla karşılıyor. Bu kampta öğrencilerin eğilimlerine göre onlara yardımlar sunuyor ve eğitimlerini veriyor. Bu kamp ise haftada 4 gün günde 9 saat haftada 36 saat 5 hafta 180 saatlik kamplar uygulanıyor. Bu kampın amacı ise ders çalışma alışkanlığı olmayan öğrencilere yardım sağlama ve onlara ödevleri nasıl yapması gerektiğini gösterme. Öğrencilerin eğilimleri ve eğitimlerine göre ilerde meslek seçimi nasıl yapılmalıdır gibi konulara yardımcı oluyor.

Nasıl meslek seçileceğini koçlarımız öğretiyor
Odtülüler dershanesi öğrenci koçluğu ve bireysel eğitime önem veren bir kurum. Fiyatları ise avantajlı ve bursluluk sınavları da mevcut. Kaliteli eğitimiyle 2008 yılından beri bu sistemle ilerliyor. 9. 10. 11. 12.sınıflar için temel lise eğitimi veriyor. Gelişim gösteren bu dershane meslek seçimi nasıl yapılmalıdır sorusuna öğrenci koçluğu ve psikolojik desteğiyle rahatlıkla bu soruyu cevaplıyor. 10 yıldır devam eden kurum öğrenciler için her imkanı bünyesinde barındırıyor. Odtülüler dershanesi öğrenci koçluğundan ziyade sıfırlama tekniği de kullanır. Sıfırlama tekniği ise öğrenciye bir dersi daha kolay anlaması için uygulanır. Bildiği bilgiler sıfırlanır. Sayısal ve sözel derslerde kullanılır bu teknik. İki farklı başlığı vardır. Aktif çalışma ve sabit çalışma teknikleri. Aktif çalışma sözel dersler sabit açlışma ise sayısal dersler için geçerlidir. Odtülüler dershanesi kurumları hizmet ve öğrenci portföyü olarak kendini geliştirmiş bir dershanedir.